Jiří Zajíc

VaOR-05

Duchovní výchova v životě oddílu

Duchovní život je šance pro každého člověka, jen ne každý o tom ví. Pro ty z nás, kteří se věnují dětem a mladým lidem, je to ohromná příležitost doprovázet je na cestě k celoživotnímu dobrodružství - a přitom se také i od nich spoustu naučit. A obsahem semináře, v němž si bude možné i leccos hned vyzkoušet, je odkrývání toho, jaké možnosti k tomu skýtá život "normálního oddílu".

ProvedeníSeminář (lektor spíše přednáší účastníkům)
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyBdělou hlavu, věci na psaní
Lektor
Jiří Zajíc (Edy) , NIDM, Junák
Instruktor vzdělávacího střediska Junáka Gemini, předseda odboru duchovní výchovy Junáka, vedoucí oddělení neformálního vzdělávání v NIDM. Autor řady metodických publikací pro oblast výchovy a vzdělávání. Praxe v oblasti podpory dětí a mládeže: 45 let.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

VaOR-13

Mediální sebeobrana

Po krátkém úvodu, v němž budou média představena jako "nervový systém" naší západní společnosti, bude následovat seriál ukázek mediálních manipulací a faulů z tisku i televizního vysílání, včetně příkladů toho, jak může touha po mediální slávě během několika minut člověku zničit život. Na závěr debata k možnostem, jak se bránit.

ProvedeníSeminář (lektor spíše přednáší účastníkům)
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry)
PomůckyVěci na psaní + dostečně bdělou mysl
Lektor
Jiří Zajíc (Edy) , NIDM, Junák
Instruktor vzdělávacího střediska Junáka Gemini, předseda odboru duchovní výchovy Junáka, vedoucí oddělení neformálního vzdělávání v NIDM. Autor řady metodických publikací pro oblast výchovy a vzdělávání. Praxe v oblasti podpory dětí a mládeže 45 let. 12 let redaktor Českého rozhlasu, 8 let členem Rady České televize, 3 roky analytik úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů