Doprovodný program

PÁTEČNÍ KONCERT  - ŽAMBOŠI a Pavel Pokorný:

V pátek v noci, po zahajovacím rituálu, jsou všichni zváni na koncert skupiny ŽAMBOŠI a místního písničkáře Pavla Pokorného v prostorách „čajírny“.
Žamboši jsou vsetínská trojice muzikantů se jmény jako Honza Žamboch (odtud Žamboši), Stáňa Žambochová a Juří Nedavaška.
Kytara, akordeon, dva zpěvy a bicí společně vytvoří uklidňující atmosféru recitálu a v rámci koncertu uslyšíte i něco z Valašských mouder.
Písně Žambochů nelze zařadit striktně do škatulky folk, jazz, pop či rock, nejčastěji nesou označení písničkářský šanson.
V roce 2007 ocenila Akademie populární hudby album To se to hraje… cenou Anděl 2006 v katego­riifolk&country. V roce 2010 Žamboši převzali za album Přituhuje z rukou zástupců Akademie populární hudby svou již druhou cenu Anděl 2009. Stali se tak historicky první skupinou, která získala Anděla za všechny své desky.
Nyní pracuje na třetí své desce, ze které uslyšíte i několik písní.
Více informací o kapele najdete na http://www.zambosi.cz/


MŠE SVATÁ s nedělní platností v kryptě baziliky

Všichni věřící se budou moci poprvé v dějinách CVVZ zúčastnit MŠE SVATÉ s nedělní platností v rámci programu akce.
Mše svatá se uskuteční v sobotu večer, před závěrečným rituálem, v bazilice svatého Prokopa, a to v podzemních prostorách, v kryptě tohoto chrámu zapsaného na seznamu památek UNESCO.
Mši svatou bude sloužit místní kněz P.Jakub Holík – spirituál na Katolickém  gymnáziu Třebíč a bývalý vojenský kaplan.
Po mši svaté bude následovat prohlídka chrámu baziliky s jeho výkladem.
NA TENTO PROGRAM JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT.
 

PO PAMÁTKÁCH TŘEBÍČE SE STAROSTOU MĚSTA

Na nedělní dopoledne je připravena prohlídka nejzajímavějších památek města Třebíče zapsaných na světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO. Slovem a informacemi o památkách bude provázet starosta města Třebíče pan Pavel Heřman.
NA TENTO PROGRAM JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT.
 

VÝSTAVY

Po celou dobu akce na chodbách školy bude možné shlédnout dvě výstavy.
 
„HALAHOJ NA PLÁTNĚ“
Tak se jmenuje  výstava obrazů nejlepších fotografií z desetileté činnosti občanského sdružení SK KG Halahoj z let 2002 až 2012.
 
Dobrovolně pro přírodu
Při příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 vznikla za podpory ministerstva životního prostředí putovní výstava s názvem Dobrovolně pro přírodu. Díky této výstavě se lidé dozví, kde všude mohou pomoci životnímu prostředí. Výstava provádí dobrovolnickými aktivitami ve všech ročních obdobích na celkem devíti panelech. Každý panel nese citát významné české osobnosti a představuje i dojmy aktivních dobrovolníků z praxe.