NÁRAMEK CVVZ

DÁREK ZA NÁRAMEK…
Na každého, kdo do Třebíče přijede s upleteným náramkem CVVZ na ruce čeká překvapení – upomínkový předmět třebíčské CVVZ zdarma.
Kolik se sejde náramků?

Tento náramek je pleten z modré a žluté bavlnky.

Žluté potřebuješ 8 nití po cca 50cm a modré cca 7m. Protože modré je třeba opravdu hodně, jsou dvě možnosti pletení: nestříhat bavlnku a plést s celou délkou nebo ustřihnout část, která ti bude vyhovovat a postupně navazovat (na ukázkovém náramku jsem navazovala dvakrát, a to pomocí ambulantního uzlu).

Všechny bavlnky svaž uzlíkem, nad kterým nech několik centimetrů na uvázání na ruku. Do uzlíku zapíchni svírací špendlík a připevni k podložce (na kalhoty, polštář,…) OBR 1

Je nutné, aby již první řada byla uvázána rovně, nikoli šikmo (pomoci si můžeš například kolíčkem, připnutý pod uzlík).

Pokaždé vážeme 2 uzlíky na jednu nit sítě, které řádně utáhneme, poté teprve pokračujeme na další nit!

První řada je tvořena pouze pravými uzlíky (OBR 2) druhou řadu pleť pomocí uzlíků vázaných vlevo (OBR 3) všechny modrou bavlnkou. Tento princip se opakuje pořád.

Řady, kde se vyskytuje žlutá barva, važ až do začátku vzoru uzlíky modrou bavlnkou vpravo, až do změny barvy, kde pleteme uzlíky směrem opačným – vlevo (OBR 4). Při pletení následující řady važte modrou bavlnkou uzlíky vlevo a uzlíky žluté (vzoru) vpravo.

Logo na náramku (viz nákres) má přesně 10cm, délku bočních částí si zvol dle obvodu tvojí ruky. Ukázkový náramek má cca 18cm.

Všechny obrázky i návod a nákrej jsou zde ke stažení.

Držím palce

Venci

Fotogalerie

NÁRAMEK CVVZ NÁRAMEK CVVZ NÁRAMEK CVVZ NÁRAMEK CVVZ NÁRAMEK CVVZ

Přiložené soubory

naramek návod (pdf)
naramek nakres (jpg)